آمادگی سرمایه گذار ایرلندی برای احداث نیروگاه خورشیدی در همدان

[ad_1]

به گزارش برق نیوز، سرمایه گذار ایرلندی  در نشست بررسی اجرای طرح نیروگاه خورشیدی ۵۰ مگاواتی در اراضی کبودراهنگ از توابع استان همدان گفت: وقتی تحریم‌ها علیه ایران تمام شد برای ارتباط بیشتر با ایران و سرمایه گذاری با این کشور اجرای طرح احداث نیروگاه خورشیدی در استان قزوین را آغاز کردیم و اکنون مشتاق و پیگیر اجرای این طرح در همدان هستیم.

جراد شانون افزود: در قزوین یک نیروگاه ۳۰ مگاواتی احداث کردیم و یک نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی دیگری نیز در دست اجرا داریم و اکنون برای ایجاد نیروگاه ۵۰ مگاواتی در اراضی کبودراهنگ استان همدان اعلام آمادگی می‌کنیم.

وی اضافه کرد: هر ۱۰۰ مگاوات احداث نیروگاه خورشیدی نیازمند ۱۴۰ میلیون دلار سرمایه گذاری است که ۲۵ درصد از سهام را ما پرداخت می‌کنیم و بقیه هم با مشارکت سرمایه گذار ایرانی تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه در احداث نیروگاه خورشیدی ۱۵۰ مگاواتی در جنوب آفریقا نیز مشارکت داشته و موفق عمل کرده است افزود: هدف این است که موفقیت آنجا را در ایران جامه عمل بپوشانم و حداقل سایت برای اجرای این کار در استان همدان حدود ۱۰۰ هکتار است.

سرمایه گذار ایرلندی با بیان اینکه همدان را برای ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی انتخاب کرده است گفت: قرار است در استان قم نیز با مشارکت سرمایه گذار ایرانی نیروگاه خورشیدی احداث کنیم.

سرمایه گذار ایرانی مشارکت کننده در احداث نیروگاه خورشیدی در همدان نیز گفت: تهیه زمینی مناسب که به راحتی بتواند به شبکه برق اتصال داشته باشد و فراهم کردن امکانات لازم برای ایجاد این نیروگاه خورشیدی ضروری است.

حسین طاهری افزود: مشارکت ما با سرمایه گذار ایرلندی از یک سال قبل و در احداث نیروگاه خورشیدی ۳۰ مگاواتی قزوین آغاز شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری همدان نیز با بیان اینکه حضور سرمایه گذاران خارجی در ایران یکی از برکات امضای تفام نامه هسته‌ای است گفت: این استان از سرمایه گذاری خارجی به شدت استقبال می‌کند.

رضا قیاسی افزود: استان همدان در زمینه ایجاد نیروگاه خورشیدی از ظرفیت‌های مناسبی برخوردار است چراکه روزهای زیادی از سال دارای هوای آفتابی است و سرمایه گذاران می‌توانند از این ظرفیت و سایر بخش‌ها نیز برای سرمایه گذاری استفاده کنند.

وی ادامه داد: دولت نیز به احداث نیروگاه خورشیدی توجه زیادی دارد و به همین دلیل شخص معاون اول رئیس جمهوری برای بهره برداری از این طرح‌ها حضور دارند.
وی تاکید کرد: استان همدان برای جذب سرمایه گذار به دنبال افزایش مهارت و آموزش نیرو‌ها است.
۲ نیروگاه خورشیدی با سرمایه گذاری خارجی هر کدام با ظرفیت هفت مگاوات سال گذشته با حضور وزیر نیرو در همدان بهره برداری شد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *