اجرای مرحله دوم توزیع پنل خورشیدی در بین عشایر

[ad_1]

به گزارش برق نیوز، ساسان محمودی افزود: در مرحله اول توزیع پنل خورشیدی ۳۳ پنل خرداد ماه امسال در بین عشایر توزیع شد و در مرحله دوم نیز تعداد ۳۹ پنل به عشایر متقاضی و اولویت دار ارائه شد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین متقاضی پنل خورشیدی در استان مربوط به شهرستان بیله سوار است، بیان کرد: با توجه به اینکه ۳۹ درصد عشایر استان در این شهرستان سکونت دارند، اما به نسبت شهرستانهای دیگر، متقاضیان رغبت بیشتری جهت خرید این دستگاه نشان می‌دهند.

وی گفت: با برنامه ریزی‌های انجام شده ۸۵ درصد از هزینه تامین پنل‌های خورشیدی توسط دولت به متقاضیان پرداخت و ۱۵ درصد مابقی نیز توسط عشایر تامین می‌شود.

مدیر امور عشایری بیله سوار بیان کرد: با استفاده از این پنل‌ها عشایر و دامداران می‌توانند از روشنایی سه لامپ پنج وات، امکان شارژ گوشی تلفن بهره‌مند شوند ضمن اینکه به مدت ۱۰ ساعت ذخیره برق در شب را می‌تواند فراهم نماید.

محمودی با بیان اینکه روند توزیع پنل‌های خورشیدی ادامه دارد، یادآور شد: اولویت واگذاری این دستگاه‌ها با عشایر و دامدارانی است که در مناطق فاقد شبکه برق سکونت دارند و پیش بینی می‌شود امسال برای بیش از ۱۰۰ خانوار عشایری پنل خورشیدی ارائه شود.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *