استفاده از برق خورشیدی در پارک‌های رباط کریم

[ad_1]

به گزارش برق نیوز،  مسعود مختاری، شهردار رباط کریم با تأکید بر اینکه از این پس در بوستان‌های رباط کریم از فناوری برق خورشیدی بهره گیری می‌شود، اظهار کرد: پارک گل رز به عنوان اولین پارک خورشیدی رباط کریم که تمام انرژی خود را از انرژی خورشیدی تامین می‌کند و می‌تواند به عنوان سرآغازی در رویکرد به کارگیری انرژی‌های پاک در احداث پروژه‌های شهری تلقی گردد.

وی افزود: یک اقدام مانند به کارگیری ۲۵ پنل خورشیدی برای تامین روشنایی یک پارک می‌تواند مبدا حرکتی نو برای استفاده از انرژی‌های پاک و کم هزینه و استفاده از ابزار مناسب برای کاهش هزینه‌ها در طولانی مدت و حرکت به سوی توسعه پایدار باشد.

شهردار رباط کریم خاطرنشان کرد: مهمترین مزیت انرژی‌های تجدیدپذیر آن است که بدون آلایندگی هستند و یا آلودگی بسیار کمی تولید می‌کنند، آلودگی‌هایی مانند دی اکسید کربن و یا سایر آلاینده‌های شیمیایی در طولانی مدت می‌تواند آثار جبران ناپذیری را از لحاظ زیست محیطی و اقتصادی داشته باشد، اما انرژی‌های تجدید پذیر چنین نیست.

وی ادامه داد: پروژه‌های انرژی پاک و تجدیدپذیر، همواره منافع اقتصادی به همراه دارند و پروژه‌های استفاده کننده از انرژی‌های پاک در جهت توسعه پایدار یک شهر حرکت می‌کنند و این پروژه‌ها می‌توانند جنبه توریستی داشته باشند که سبب جذب سرمایه و ایجاد شغل در آن ناحیه می‌گردد.

وی در پایان گفت: تنوع در اشکال تامین انرژی در اجرای پروژه‌های شهری می‌تواند رویکردی نوین برای اعمال راهبردهای بازدهی در میان مدت و طولانی مدت و صرفه جویی در هزینه‌های آینده شهر باشد و به نحوی سرمایه گذاری برای توسعه آینده شهر خواهد بود.

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *