برگزاری نشست تخصصی ارائه عملکرد حوزه مدیریت مصرف در برق باختر

[ad_1]

به گزارش برق نیوز، در راستای کنترل و مدیریت پیک بار تابستان ۹۶ و بررسی راهکارهای کاهش پیک سالجاری نشست تخصصی با حضور  شریفی مدیر دفتر خدمات مشترکین شرکت توانیر، مدیران عامل شرکتهای برق منطقه‌ای باختر و توزیع نیروی برق استانهای لرستان، مرکزی و همدان به میزبانی این شرکت برگزار شد.

 

شبیهی مدیرعامل این شرکت ضمن تاکید بر موثر بودن این جلسات در تبادل تجربیات و بهینه کاوی فعالیتهای موثر در زمینه مدیریت مصرف بیان داشت: همواره در اجرای امور فرآیندی زمینه بهبود کار‌ها وجود دارد و با تبادل تجربیات و بکارگیری آن‌ها بر اساس شرایط موجود می‌توان نتایج بهتری را انتظار داشت.

وی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت شبکه و پیک بار مصرف در حوزه برق باختر بیان داشت: امسال ۲۴ مشترک طرف قرارداد در زمینه پیاده سازی برنامه‌های مدیریت مصرف اعلام آمادگی و همکاری کرده اند که نسبت به سال ۹۵ بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.

شبیهی به برگزاری جلسات متعدد کاهش پیک بار و بررسی سناریوهای مختلف با صنایع همکار در این زمینه اشاره کرد و افزود: در زمان پیک بار همزمان علیرغم افزایش زیاد رشد مصرف در سراسر کشور با انجام برنامه‌ها و همکاری صنایع، برق باختر در امر پیک سایی توانست نسبت به سال گذشته تا دو برابر به شبکه کمک کند.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش ۸ درصدی رشد پیک بار در سطح کشور، پیک بار در شبکه برق باختر مشابه سال گذشته بوده است و از رشد چندانی برخوردار نبوده است.

 

شبیهی افزود: علیرغم اقدامات انجام شده می‌بایست برآورد‌ها و پیش بینی‌ها جهت پیک سایی و مدیریت مصرف و نظارت بر عملکرد شرکت‌ها همچنین آموزش و آگاه سازی در سطح جامعه در زمان پیک بار بطور نظامند و دقیق‌تر انجام شود.

این گزارش می‌افزاید  علی صفری معاون برنامه ریزی و تحقیقات برق باختر در این نشست گزارشی از اقدامات مدیریت مصرف برق ارائه داد و افزود: برق منطقه‌ای باختر از لحاظ حجم تاسیسات تحت مدیریت، سومین شرکت در سطح کشور است و با توجه به موقعیت جغرافیایی در استانهای مرکزی، لرستان و همدان شرایط به گونه‌ای است که با مسایل و مشکلات گرمای تابستان و سرمای زمستان و ریزگرد‌ها مواجه است.

وی افزود: از آنجا که برق باختر در میانه شبکه برق کشور قرار دارد و در زمینه ترانزیت انرژی رتبه اول کشور را دارا است لذا توجه ویژه مدیریت ارشد شرکت برق باختر و تلاش همکاران در طی سالهای اخیر در جهت پایداری شبکه، رشد چشمگیری را در توسعه زیر ساخت‌ها رقم زده به نحوی که در دو سال اخیر ظرفیت پستهای انتقال و فوق توزیع بیش از ۱۵ /۵  درصد و خطوط  ۱۰/  ۵درصد از رشد برخوردار شده است.

 

صفری افزود: با اقدامات صورت گرفته در سال‌های ۹۴ و ۹۵ در حوزه مدیریت مصرف، برق باختر از جمله شرکتهای برتر بوده است و در طی سال ۱۳۹۵ با همکاری مشترکان ۲۳۲ مگاوات کاهش بار داشته ایم.

معاون برنامه ریزی و تحقیقات برق باختر در ادامه به پروژه‌های تحقیقاتی صورت گرفته در زمینه کاهش پیک بار اشاره کرد و افزود: در طی سال‌های ۹۵ و ۹۶ دو پروژه تحقیقاتی در زمینه بررسی راهکارهای علمی کاهش پیک بار و پیک سایی در دستور کار قرار گرفته است.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *