بهره‌برداری از نیروگاه بادی ۲۰۰ مگاواتی در گیلان

[ad_1]

به‌گزارش  برق نیوز، عظیم بلبل آبادی  مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه رویکرد عمده و اساسی شرکت برق منطقه‌ای گیلان در سال ۹۶ که پایه گذاری و به شدت مورد توجه قرار گرفته و کلید خورده است موضوع به‌کارگیری از انرژی‌های تجدیدپذیر بادی و خورشیدی است، افزود: استان گیلان در تولید انرژی الکتریکی به وسیله توربین‌های بادی، با پتانسیل انرژی بادی بیش از ۳۰۰۰ مگاوات، دارای جذابیت‌های مختلفی است که با توجه به مسائلی که در ارتباط با سیاست‌های خارجی کشور اتفاق افتاده است، خوشبختانه بحث سرمایه‌گذاری در این زمینه از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی خارجی و همچنین سرمایه گذاری داخلی با شرایط خوبی رو به رو است.

بلبل آبادی درخصوص سیاستگذاری شرکت برق منطقه‌ای گیلان در رابطه با انرژی‌های تجدید پذیر بیان داشت: استان گیلان با پتانسیل خوب انرژی بادی شرایط مناسبی برای امکان احداث نیروگاه بادی درمنطقه منجیل را داراست.

وی ادامه داد: شرکت برق منطقه‌ای گیلان برنامه‌های خوبی برای فعال کردن این ظرفیت دارد. در این زمینه مذاکرات خوبی برای احداث حدود ۶۰۰ مگاوات نیروگاه بادی داشته‌ایم که انشاء ا… شاهد به بار نشستن حداقل ۲۰۰ مگاوات آن در سال جاری خواهیم بود.

بلبل آبادی در خصوص مشکلات و چالش‌های پیش رو برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی و بادی بیان داشت: کمبود زمین‌های بلااستفاده در استان گیلان از جمله عامل بازدارنده در احداث نیروگاه‌های خورشیدی وبادی است که این مشکل با همت مسئولین ارشد حاکمیتی استان و سازمان‌های درگیر در این رابطه قابل حل است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *