به ازای هر ۱۰ چادر عشایر گرمساری یک پنل خورشیدی توزیع می‌شود

[ad_1]

به گزارش برق نیوز، گفت: برای خرید و راه اندازی هر پنل خورشیدی ۵۰۰ هزار تومان در مجموع ۳۰ میلیون تومان اعتبار هزینه می‌شود که این فرمانداری آن را برای افزایش رفاه عشایر به صورت رایگان توزیع می‌کند.

وی ذخیره برق هر پنل خوشیدی را ۱۰ ساعت اعلام کرد و گفت: این پنل‌ها امکان روشنایی هشت تا ۱۰ لامپ پنج وات، شارژ تلفن همراه و در صورت صرفه جویی امکان تامین برق وسایل سرمایشی وگرمایشی را دارد.

وی خاطرنشان کرد: تهیه این تعداد پنل خورشیدی تولید برق گامی مثبت برای ارائه خدمات بهتر به ۵۵۰ خانوار عشایر شهرستان گرمسار است که آنان تاکنون برای تامین برق و سرویش بهداشتی و حمام با مشکل مواجه بوده اند.

فرماندار گرمسار با اشاره به این که عشایر این شهرستان با ۲۰ هزار راس دام سبک، رتبه نخست استان سمنان را به خود اختصاص داده است، افزود: عشایر مهم‌ترین رکن ایجاد امنیت غذایی در کشور هستند و این امر نیازمند توجه ویژه مسوولان یه آنان است.

ظرفیت‌های دامی شهرستان گرمسار حدود ۱۵۰ هزار راس دام سبک، ۱۶ تا ۳۰ هزار راس دام سنگین و حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه جوجه مرغ گوشتی در سال است.

۱۵۰ مرکز عرضه فرآورده‌های خام دام زیر پوشش دامپزشکی، یک کارخانه تولید داروهای دامی، یک واحد تولیدی فراورده‌های لبنی، یک پایانه بسته بندی تخم مرغ، مزرعه پرورش شتر مرغ، سه کشتارگاه صنعتی طیور، یک کشتارگاه صنعتی و ۲ کارخانه تولید خوراک دام و طیور از جمله ظرفیت‌های شهرستان گرمسار در بخش دامداری است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *