بی اعتنایی وزارت نیرو به احداث ۵ هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی

[ad_1]

به گزارش برق نیوز، : علی‌رغم انعقاد تفاهم‌نامه مورخ ۲۶ اردیبهشت ۹۵ بین گروه مپنا و وزارت نیرو مبنی بر احداث ۵ هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی راندمان بالا (کلاس F)، اما تاکنون و با گذشت بیش از ۱۴ ماه، هیچ قراردادی برای رسمیت بخشیدن به این طرح از سوی وزارت نیرو با مپنا امضا نشده و هیچگونه اعتباری از سوی دولت دراختیار این شرکت برای اجرای طرح قرار نگرفته است.

 

با این حال، گروه مپنا همچون گذشته و با کمک به توسعه به موقع ظرفیت‌های برق کشور، علی‌رغم مواجه بودن با موانع متعدد، امکانات خود را به شرح زیر در این طرح به کار بسته است:

۱ ـ تجهیزات اصلی این نیروگاه‌ها نظیر توربین‌های گازی کلاس F، برای حداقل ۲ نیروگاه از مجموعه نیروگاه‌های این طرح خریداری شده است.

۲ ـ زمین محل احداث برای ۴ پروژه تحویل گرفته شده است.

۳ ـ در پروژه اول این طرح یعنی نیروگاه بندرعباس، عملیات ساختمانی آغاز شده و ۲۰ درصد پیشرفت داشته و امکان بازدید از آن برای اصحاب رسانه جهت تهیه گزارش وجود دارد.

۴ ـ. پروژه دوم این طرح در تبریز تجهیز کارگاه شده است.

۵ ـ مراسم کلنگ‌زنی ساختگاه سوم از این طرح واقع در اندیمشک، روز ۱۴ تیرماه جاری با حضور شخص معاون محترم وزیر نیرو، جناب آقای فلاحتیان برگزار شد و اخبار آن در رسانه‌ها انعکاس یافت. اقدامات لازم به منظور شروع طراحی و مهندسی و انجام عملیات ژئوتکنیک صورت گرفته و همزمان، عملیات اجرائی تجهیز کارگاه نیز در دست برنامه‌ریزی است.

۶ ـ در ساختگاه چهارم نیز زمین تحویل شده از سوی کارفرمای دولتی ملغی شده و شرکت برق حرارتی (وزارت نیرو) تصمیم بر تغییر محل ساخت دارد.

۷ ـ مپنا در ادامه همکاری‌های خود با وزارت نیرو، استفاده از تجهیزات ساخته شده برای طرح‌های دیگر را در نیروگاه‌های این طرح پذیرفته است. این کار اگر چه کار مهندسی و اجرای پروژه را با دشوار مواجه می‌کند، اما با هدف همراهی با وزارت نیرو انجام شده است.

۸ ـ مپنا براساس راهبردهای خود در جهت انتقال کامل دانش فنی ساخت توربین‌های کلاس F موضوع این تفاهمنامه، بخش مهمی از زیرساخت‌های لازم را در کارخانجات خود ایجاد کرده است.

 

به این منظور سالن‌های تولید، سکوهای ساخت و ماشین‌آلات مورد نیاز فراهم شده و مدارک مهندسی مربوطه نیز تهیه شده است.

 

همچنین بخشی از تجهیزات مورد نیاز نیروگاه‌های همین طرح نیز از سازنده‌های داخلی تأمین شده است. به عنوان نمونه، «مکانیزم انحراف جریان گاز اگزوز توربین گاز کلاس F» و (exhaust diverter damper) که در داخل کشور برای یکی از واحدهای همین طرح ساخته شده، به دلیل نیاز فوری یکی از نیروگاه‌های بخش خصوصی و حفظ ظرفیت شبکه برق کشور، به این نیروگاه تحویل شد.

۹ ـ مزید اطلاع مخاطبان گروه مپنا به دلیل پایبندی به تعهدات خود ولو در سطح تفاهم‌نامه و بدون انعقاد هیچ‌گونه قراردادی برای اجرای این طرح، تمامی اقدامات برشمرده فوق را با اتکا به امکانات و منابع خود پیش برده و اجرای آن را مستمراً در دست اجرا دارد. هر چند مپنا با به کارگیری توان و تجربه خود، موضوع تأمین مالی این پروژه را از محل منابع خارجی پیگیری نموده، اما این نکته مهم را نیز نباید از نظر دور داشت که تحقق این امر تنها با پیگیری مپنا امکانپذیر نیست و طرف دیگر تأثیرگذار در این فرایند، وزارت نیرو است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *