حقی فام: میانگین خاموشی برق در کشور ۲۱ دقیقه است

[ad_1]

به گزارش برق نیوز،  حقی فام با اعلام اینکه در دو هفته گذشته پیک بار مصرف برق به ۵۵ هزار و ۴۰۰ مگاوات در روز رسیده است گفت: اگر تا نیمه مرداد که پیک بار مصرف برق در کشور است مدیریت مصرف برق را دراولویت قراردهیم مطمئنا خاموشی نخواهیم داشت.

معاون هماهنگی توزیع شرکت مادرتخصصی توانیرگفت: تقاضای مصرف برق در کشوربه شدت افزایش یافته است، اما این آمادگی تامین روزانه برق به میزان ۵۵ هزار مگاوات را داریم.

حقی فام درخصوص تلفات برق هم گفت: پارسال تلفات برق درکشور ۱۱ درصد بود که با بهینه سازی بخشی ازشبکه توزیع وصرفه جویی درمصرف برق این میزان نسبت به سال قبل از آن ۴ درصد کاهش دارد.

حقی فام افزود: با بیان اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی تعهد داریم تا پایان سال تلفات برق در کشور را به کمتر از ۱۰ درصد برسانیم گفت: با مقاوم سازی شبکه‌های توزیع برق در برابر حوادثی همچون گرد و غبار، سیل و طوفان، هوشمندسازی شبکه‌های توزیع برق و صرفه جویی عمومی در مصرف می‌توان تلفات برق در کشور را به میانگین جهانی رساند.

وی با اعلام آمادگی دولت برای خرید برق از سرمایه گذاران بخش خصوصی گفت: چیزی در حدود ۴۵ درصد تولید برق کشور از بخش خصوصی است که قصد داریم با حمایت از سرمایه گذاران این میزان را به ۸۰ درصد نیز برسانیم.

حقی فام توسعه اتوماسیون، توسعه مراکز دیسپاچینگ، ارتباط با سیستم‌های هوشمند و بهره مندی از تکنولوژی IOT برای کنترل تجهیزات برقی خانه‌ها از راه دور را از دیگر اقدامات در دست اقدام برای هوشمندسازی شبکه‌های توزیع برق در کشور اعلام کرد.

معاون هماهنگی توزیع شرکت مادر تخصصی توانیر با بیان اینکه طبق مصوبه هیئت دولت باید ۲۰ درصد مصرف انرژی الکتریکی ادارات از طریق پنل‌های خورشیدی تامین شود گفت: اجرای این طرح در برخی از استان‌ها از جمله استان زنجان آغاز شده که تحول خوبی درزمینه مدیریت مصرف برق است که قصد داریم مشترکین خانگی و تجاری را نیز به این سمت سوق دهیم.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *