دست هکر‌ها به نیروگاه‌های برق انگلیس رسید

[ad_1]

به گزارش برق نیوز، بر طبق اطلاعاتی که از مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس به رسانه‌ها درز کرده، حملاتی به زیرساخت‌های صنعت برق کشور انگلیس رخ داده است.

این مرکز معتقد است که حملات خصمانه مذکور توسط یک دولت خارجی رخ داده و هدف از انجام آن ضربه زدن به بخش‌های انرژی و تولید این کشور بوده است.

مرکز یاد شده حملات انجام شده را در مواردی موفق دانسته است. بر اساس گزارش افشا شده، تعدادی از سازمان‌های فعال در زمینه ارائه خدمات و مهندسی سیستم‌های کنترل صنعتی به علت این حملات دچارمشکل شده اند و نفوذ به آن‌ها موفقیت آمیز بوده است.

مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس، نگارش چنین گزارشی را رد یا تایید نکرده، اما در پاسخ به بی بی سی گفته است: ما از وجود گزارش هایی در مورد فعالیت‌های سایبری مشکوک که بخش انرژی را در سراسر جهان هدف قرار داده آگاه هستیم و با همتایانمان در سراسر جهان برای درک بهتر این تهدیدات و مدیریت هرگونه خطر برای انگلیس در حال رایزنی هستیم.

پیش از این گزارش هایی در مورد حمله هکرهای مورد حمایت روسیه به نیروگاه‌های برق در اوکراین و همین طور نیروگاه‌های برق هسته‌ای آمریکا از طریق حملات فیشینگ منتشر شده بود. روسیه بار‌ها هرگونه دخالت خود در این حملات را رد کرده است.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *