راه‌اندازی نخستین واحد خودروی برقی کشور در زنجان

[ad_1]

به گزارش برق نیوز، ناصر فغفوری گفت: سرمایه‌گذاری در طرح تولید نخستین خودروی برقی کشور در استان، سرمایه‌گذاری در بخش واحدهای تولید آهن اسفنجی، سرمایه‌گذاری در زمینه پالایشگاه، توسعه شرکت ریخته‌گری سهند با سرمایه‌گذاران جدید چینی و … از جمله سرمایه‌گذاری‌هایی است که برای سال جدید در استان پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: اولویت کاری این سازمان برای امسال، جذب سرمایه‌گذار است و طرح تولید گیربکس اتوماتیک پانچ بلژیک نیز در صورتی که بتواند همکاری و قراردادهایی را با خودروسازهای ایرانی به‌خصوص ایران‌خودرو، منعقد کند، طرح خود را در وسعت قابل توجهی توسعه خواهد داد.

 

«سیدسجاد نباتچیان» با اشاره به برخی اقدامات این تشکل، افزود: صدور برخی مجوزها، موافقت‌نامه‌های اصولی، تعقیب، مواظبت و صیانت از سرمایه‌گذاران و ایجاد تعامل بین بخش تولید و دولت و ایجاد نزدیکی در ارتباط این دو بخش از اقداماتی است که توسط خانه صنعت، معدن و تجارت استان انجام می‌شود.

در ادامه این جلسه، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان گفت: نظام مهندسی معدن بازوی معدنی سازمان صنعت و معدن است و اعضای آن در رشته‌های گرایش‌های معدن، زمین‌شناسی، متالوژی، شیمی معدنی و محیط زیست تحصیلات آکادمیک داشته و فعالیت می‌کنند.

«مهدی حمیدی» ادامه داد: استان زنجان در زمره استان‌های معدنی و صنایع معدنی در کشور و آموزش‌های ایمنی در حوزه محیط زیست، ایمنی، حفاری و طراحی معدن و … توسط این سازمان به اعضا و معدن‌کاران استان ارائه می‌شود.

«حمید احمدی» ادامه داد: در سال گذشته ۱۲ تور و نمایشگاه در سطح استان، کشور و نیز خارج از کشور توسط این شرکت برگزار شد و نیز برگزاری ۱۸۶ دوره آموزشی به سه هزار نفر ساعت در موضوعات مدیریت و کارآفرینی در برگزار شد.

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *