مدیرعامل جدید توزیع برق زنجان رسما منصوب شد/ حقی فام: تاب آوری شبکه باید افزایش یابد

[ad_1]

سرویس صنعت برق نیوز: در این مرسم معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، با اشاره به اینکه شرکت‌های توزیع نیروی برق ویترین صنعت برق است اظهارکرد: یکی از اقداماتی که طی سال‌های گذشته پیگیر اجرای آن بودیم افزایش مقاوم بودن یا تاب آوری شبکه است چراکه در برخی موارد از جمله در ایام گرما و گرد و غبار مشکلاتی به وجود می‌آید که در این زمینه باید اقدامات لازم برای مقاوم کردن شبکه ضروری است.

دکترمحمود رضا حقی فام، افزود: در افزایش مقاومت پذیری شبکه برق در دو بخش انرژی توزیع نشده و دیگری انرژی تلف شده باید وارد عمل شد.

وی با اشاره به این که تلفات برق در کشور حدود ۱۱ درصد است تاکید کرد: استاندارد جهانی تلفات در شبکه‌های توزیع نیروی برق حدودا ۸ درصد است.

حقی فام افزود: هر یک درصد کاهش تلفات برق در بخش توزیع، ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال صرفه جویی برای کشور به همراه خواهد داشت که می‌توان این هزینه را برای گسترش و نوسازی شبکه توزیع صرف کرد.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر خاطرنشان کرد: در زمینه خاموشی‌ها در کشور نیز آمار‌ها از سال ۹۱ تا ۹۵ نشان می‌دهد که صنعت برق در این خصوص عملکرد خوبی داشته و حدود ۳۰ درصد خاموشی‌ها کاهش یافته است.

در ادامه این مراسم جواد رحمتی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با اشاره به اینکه مجموعه برق کشور یکی از مجموعه‌های خوب اداری استان است، گفت: با توجه به اینکخه استان به عنوان قطب برق، الکترونیک و IT به شمار می‌آید، می‌توان از این ظرفیت برای توسعه صنعت برق بهره برد و اقدامات خوبی نیز در این راستا انجام گرفته است.

در ادامه مدیر عامل جدید شرکت برق استان زنجان با اشاره به اینکه ایران در خاورمیانه در مقام اول تولید برق قرار دارد، گفت: رتبه کشور در جهان در حوزه تولید برق ۱۴ است و این نشان از این دارد که به شاخص‌های جهانی نزدیک هستیم.

مهندس علیرضا علیزاده افزود: در عصر کنونی که آب و هوا با تغییرات زیادی رو به رو است به دنبال مقاوم سازی شبکه توزیع برق و هوشمند کردن آن هستیم.

برپایه ین گزارش در این مراسم، مهندس علیرضا علیزاده به عنوان مدیر جدید شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان معرفی و از خدمات هفت ساله مهندس عادل کاظمی، مدیر قبلی این شرکت تقدیر شد..

 

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *