معرفی نرم افزار MICAA

[ad_1]

استفاده گسترده از MICAA توسط استفاده کنندگان و صنایع سراسر دنیا باعث شده که از وقوع خطا در ماشینهای در حال کار جلوگیری شده، مراقبت از سیم پیچ‌ها در نیروگاه بهبود یافته و هزینه‌ها کاهش یابد.

سیستم MICAA که ابداعی توسط IRIS با همکاری EPRI می‌باشد، حاصل صرف میلیون‌ها دلار برای انجام تحقیقات صنعتی و تجارب بهره برداری از نیروگاه‌ها است.

برخی از ویژگیهای MICAA به شرح زیر می‌باشد:

– از تعمیرات و از سرویس خارج کردن‌های غیرضروری اجتناب می‌شود زیرا MICAA قادر است با دقت کامل مشکلات ماشین را تشخیص و طبقه بندی کند.

– MICAA آزمایشات زائد و پر هزینه را با دسته بندی آزمایشات و بررسی اینکه کدام روش با توجه به وضعیت سیم پیچی یک ماشین خاص مناسب‌تر خواهد بود، حذف می‌کند.

– هنگامی که از MICAA بعنوان قسمتی از یک برنامه نگهداری جامع و غیرمستقیم استفاده می‌شود می‌توان وضعیت نامناسب موتور‌ها و ژنراتور‌ها را تشخیص داده و پیش از اینکه دچار حادثه شوند نسبت به تعمیر آن‌ها اقدام نمود.

– هزینه‌ها محدود شده و امکانات نیروگاه را می‌توان تن‌ها به تجهیزاتی که نیاز به رسیدگی دارند معطوف نمود.

– افراد کم تجربه‌تر می‌توانند بیشتر اطلاعات مناسب برای فرایند تشخیص را جمع آوری کرده و افراد مجرب فرصت می‌یابند که تن‌ها بر روی ماشینهایی که وجود مشکل در آن‌ها تشخیص داده شده متمرکز شوند.

– بانک اطلاعاتی MICAA بطور دائم نگهداری شده و با ایجاد کلمه رمز ورود، میتوان از دسترسی افراد غیر مجاز به آن جلوگیری نمود و بدین ترتیب قابلیت اطمینان آنرا بالا برد.

– قابلیت ذخیره دائمی داده‌ها در MICAA، دسترسی به سابقه کامل بهره برداری هریک از اجزاء روتور، استاتور و هسته را فراهم می‌کند. هنگامی که یک جزء از یک ماشین به ماشین دیگر انتقال می‌یابد، سابقه بهره برداری، آزمایش و تشخیص نقص آن نیز به سهولت به پرونده اطلاعاتی ماشین جدید فرستاده می‌شود.

– بانک اطلاعاتی جامع MICAA دارای قابلیت‌های گرافیکی برای رسم نتایج آزمایش برای هر ماشین است.

– ویژگی Tech Help سیصد صفحه‌ای شامل صد‌ها نمودار و عکس، حتی افراد نا آشنا با ماشین‌های دوار را با توضیح مکانیزم خطا در استاتور و روتور آموزش داده و آن‌ها را قادر می‌سازد تا آزمایشات و بررسی‌های کارشناسانه بر روی ماشین‌ها انجام دهند.

– MICAA می‌تواند بر روی هر نوع کامپیوتر شخصی که از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کند، اجرا شود.

– MICAA با یک یا چند استفاده کننده می‌تواند کار کند. هم با محیط LAN و هم با محیط WAN سازگار است.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *