کردی: پیک تابستان آزمونی برای کارآمدی روابط عمومی‌ها/ تابع جماعت: کارکنان خود را یک رسانه بدانند

[ad_1]

سرویس صنعت برق نیوز: آرش کردی مدیرعامل توانیر صبح امروز (شنبه) در نشست شورای معاونین شرکت توانیر با حضور مدیرکل دفتر وزارتی و روابط عمومی وزارت نیرو اظهار داشت: در روزهای اخیر ما شاهد ثبت رکورد بی‌سابقه مصرف برق در کشور بودیم، تداوم این روند می‌تواند باعث ایجاد مشکلات عدیده‌ای در صنعت برق شود.

وی افزود: نقش روابط عمومی‌های صنعت و اطلاع رسانی و آگاهی رسانی درست و به موقع آن‌ها در این روزهای گرم تابستان می‌تواند در کاهش مصرف برق و کمک به این صنعت بسیار مؤثر باشد.

وی تصریح کرد: از روابط عمومی‌های صنعت انتظار می‌رود با رصد لحظه به لحظه اخبار و اطلاعات، تصمیم سازان این صنعت را در جریان مطالبات مردم قرار دهند و زمینه ساز ارتباط تنگاتنگ میان مسئولان صنعت با افکار عمومی باشند.

مدیرعامل توانیر گفت: روابط عمومی‌ها به عنوان رابط میان مردم و صنعت نقش بسیار مهمی در روند تصمیم گیری‌های مسئولان صنعت در روزهای جاری و آتی دارند.

 

در ادامه این نشست مدیرکل دفتر وزارتی و روابط عمومی وزارت نیرو گفت: روابط عمومی‌های صنعت برق با لحاظ مقتضیات فضای جدید اجتماعی به برنامه‌ریزی و اطلاع رسانی در جامعه هدف خود بپردازند.

ماشاءالله تابع جماعت با اشاره به جایگاه روابط عمومی در صنعت برق و لزوم بازنگری در استراتژی‌های رسانه ای در فضای جدید اجتماعی اظهار داشت: امروز با گسترش رسانه‌های اجتماعی، هر شهروند، یک فعال رسانه ای است و روابط عمومی‌های صنعت برق می‌بایست با لحاظ کردن این فضای جدید به امر برنامه‌ریزی و اطلاع رسانی بپردازند.

وی افزود: به عبارت دیگر، روابط عمومی‌های صنعت برق می‌بایست برای رویارویی با این فضای جدید و مخاطبان فعال آن، استراتژی جدیدی را در دستورکار برنامه‌های اطلاع رسانی و تبلیغات خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: وجود چنین فضایی اقتضا می‌کند استفاده از رسانه‌های نوین، نیروی انسانی کارآزموده و تولید پیام با ذائقه مخاطب در مجموعه روابط عمومی صنعت برق لحاظ شود، در غیر این صورت شرایط بیرونی ما را مدیریت خواهد کرد.

تابع جماعت تأکید کرد: در تولید محتوای مناسب بایستی تمامی کارکنان صنعت برق همت کافی داشته باشند و همه خود را یک رسانه بدانند و سعی کنند با هماهنگی روابط عمومی مجموعه‌های خود تولید، انتقال و نشر پیام را به بهترین نحو ممکن انجام دهند.

وی ادامه داد: توجه به روابط عمومی‌ها در تصمیم گیری و تصمیم‌سازی‌ها می‌تواند برنامه‌های صنعت را با سهولت بیشتری در نظر افکارعمومی پیش ببرد، چرا که روابط عمومی‌ها نقش واسط میان صنعت برق را با مردم برعهده دارند.
 

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *