۵۰ درصد سوخت واحدهای نیروگاه زاهدان گازی شد

[ad_1]

به گزارش برق نیوز، شهرام ایرانپاک در جلسه طرح گازرسانی به نیروگاه گازی زاهدان که با حضور مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق زاهدان و مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان برگذار شد، با اشاره به اینکه نیروگاه گازی کنارک، نیروگاه بخار ایرانشهر، نیروگاه سیکل ترکیبی بمپور و نیروگاه گازی زاهدان زیر نظر شرکت مدیریت تولید برق سیستان و بلوچستان است اظهار داشت: نیروگاه گازی زاهدان تا دو ماه قبل از سوخت گازوئیل استفاده می‌کرد که با انجام پروژه خط ایستگاه گاز و لوله کشی انتقال ایستگاه گاز به سمت واحد‌های نیروگاه گازی زاهدان اجرایی شد و پس از ۴ ماه به اتمام رسید.

وی ضمن اینکه اواخر خرداد سال جاری سوخت گاز به سمت واحد‌های نیروگاه گازی زاهدان وارد شده است عنوان کرد: با اجرای این پروژه روزانه ۶۰۰ هزار لیتر گازوئیل صرفه جویی می‌شود که اکنون سوخت گاز جایگزین فرآورده‌های نفتی شده است.

ایرانپاک خاطرنشان کرد: روزانه بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان با مصرف سوخت گازی در ۴ واحد نیروگاه گازی زاهدان صرفه جویی می‌شود که با گازی کردن ۸ واحد نیروگاه زاهدان این مقدار به ۸۵۰ تا ۹۰۰ میلیون تومان می‌رسد.

وی همچنین به دیگر مزایای این پروژه اشاره کرد و افزود: با مصرف گاز شاهد کاهش هزینه تعمیرات نگهداری، کاهش هزینه خروج اضطراری واحد‌ها و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی نسبت به سوخت فرآورده‌های نفتی هستیم.

مدیرعامل مدیریت تولید برق نیروگاه‌های استان اذعان داشت: در نیروگاه ایرانشهر نیز بطور متوسط ۴۵۰ میلیون لیتر مازوت (نفت کوره) به گاز تغییر یافته است که سبب صرفه جویی اقتصادی ۳۱۵ میلیارد تومان در ایرانشهر شده است.

وی ادامه داد: سوخت مازوت در نیروگاه ایرانشهر منجر به خرابی تجهیزات بویژه بویلر و ایرهیتر بوده که با استفاده از گاز دیگر شاهد خرابی در این بخش‌ها نخواهیم بود.

وی در پایان از کارکنان شرکت تولید برق در سیستان و بلوچستان قدردانی کرد و افزود: همکاری، مشارکت و تسریع در روند گاز رسانی به واحد‌ها بویژه در شهرستان ایرانشهر با وجود دمای هوا ۴۸ درجه سانتیگراد نشان از ایثار و تلاش مضاعف در این بخش‌ها است.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *